06
јун
MGSI UPOZORAVA NA OBAVEZU ADMINISTRIRANJA DIGITALNOG CEMT NALOGA
Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture obavestilo je domaće prevoznike o aktivnostima u vezi sa načinom dostave i korišćenjem CEMT dozvola za međunarodni transport. U Obaveštenju se navodi i obaveza administriranja naloga na Međunarodnom transportnom forumu u vezi sa apliciranjem za CEMT dozvole. Obaveštenje možete pogledati OVDE.
Između ostalog, u Obaveštenju se navodi da domaći prevoznici kojima je dodeljena CEMT dozvola u 2025. godini mogu testirati aplikaciju za administriranje digitalnih CEMT dozvola. Prevoznici se pozivaju da na vreme savladaju online aplikaciju i izdalo nalog da se napravi video uputstvo na srpskom jeziku.